Lajvarkivet

Målet med detta arkiv är att få en så komplett bild som möjligt av de lajv som arrangerats i Sverige. Listan är sorterbar och sökbar, och du kan lägga till egna!


Lajvets namn År Arrangörer Var Kampanj Genres
Jarlarnas rike 2000 Förbundet Vi Unga, Key Bjuhr Skellefteå Historiskt
Värdshuset Avkroken 2000 Wyrd Gävle Karils rike Fantasy, Myslajv
Trohet till kronan 2003 Wyrd Uppsala Karils rike Fantasy, Relationer & Intriger
Väståsa ting 1995 Draco Argenteus, Nina Svensson, Anders Svensson Norrsundet Karils rike Fantasy
Kampen om kronan 1996 Draco Argenteus Skutskär Karils rike Fantasy
Den glömda byn 1997 Draco Argenteus Skutskär Karils rike Fantasy
Aroks ättlingar 1998 Draco Argenteus Skutskär Karils rike Fantasy
Skiljevägen 1999 Draco Argenteus Axmarbyn, Gästrikland Karils rike Fantasy
Häradsfest i Älgklippan 2000 Wyrd Uppsala Karils rike Fantasy
Rådet möter riket 2000 Wyrd Danmarks Bygdegård, Uppsala Karils rike Fantasy
Rådlösas färd 2000 Skogstibble, Uppland Skogstibble, Uppland Karils rike Fantasy
Bröllopsfest hos familjen Ekensköld 2000 Wyrd Danmarks Bygdegård, Uppsala Karils rike Fantasy
Tuvstarr bjuder in 2001 Wyrd Danmarks Bygdegård, Uppsala Karils rike Fantasy
Det stora spektaklet 2001 Wyrd Östuna bygdegård, Uppsala Karils rike Fantasy
Gudars vilja, människors makt 2001 Wyrd Uppsala Karils rike Fantasy
Befäl i krig 2002 Wyrd Uppsala Karils rike Fantasy, Krig
Konungagraven 2000 Arrangörsgruppen Fenix, Anna Nyberg Norrbotten Fantasy
Sanctuarium 2004 Arrangörsgruppen Fenix Backträsk, Piteå Fantasy
Congressus 2004 Arrangörsgruppen Fenix Piteå Fantasy
Mörkrets Barn 2000 Drakontia Lajvsällskap Hallsberg Fantasy, Relationer & Intriger
Kampen i ringen 2000 Per Hjalmarsson KIR Fantasy
Andra Liven 1989 Jakob Krajcik, Adam Carlsson Kapellskär, Norrtälje Fantasy, Strid
Minilive 1990 Fantasy
Tiratinsin 1990 Andreas Dahlström, Tomas Walch, Daniel Waldenström Åkersberga Fantasy, Strid
En Midsommarnattsmardröm 2000 Roger Hammar Dalsland Fantasy
Uppland runt 2000 FNYFF, Kerstin Bohman, Victoria Wiik, Cilla de Mander Uppsala Nutid, Relationer & Intriger
Den glömda stigen 2000 Unionen, Dennis Rundqvist Stockholm Fantasy
Äventyrshovet 2000 Äventyrshovet (Rhiannon Djupdalen) Gransjö Fantasy
Kindred Society chapter II 2000 Kindred Society, André Ravenna Göteborg Nutid, Vampyr
Kindred Society chapter I 1999 Kindred Society, André Ravenna Göteborg Nutid, Vampyr
Ilkabreth: Baronernas tvist 1999 RSK Härskarringen Ludvika Fantasy
Terra Incognita 2013 Berättelsefrämjandet, Olle Nyman, Sebastian Utbult Berghem, Skillingaryd Historiskt, Skräck
Mare Incognitum 2014 Berättelsefrämjandet, Olle Nyman, Sebastian Utbult Göteborg Historiskt, Skräck
Dvalins rådslag vid den Gyllene Hjorten 1985 Gyllene Hjorten Fantasy
Live-89 1989 David Thurfjell, Daniel Westberg Tyresta nationalpark Fantasy
Rannvis fest på Garguls slott 1991 Gyllene Hjorten Uppsala Fantasy
Stormidsommar i Björkskogen 1992 Gyllene Hjorten Gävle Fantasy
Äventyr i Blå Bergen 1992 Nocke Ting, Mattias Geisler, Per Henriksson, Mats Lindqvist, Per Lindqvist, Daniel William-Olsson Örebro Fantasy
Trommes Lott 1992 Sollentunagruppen, Daniel Westberg (Chilla), Filip Hofman (Eriksson), Gustaf af Geijerstam Edsbro, Uppland Fantasy
LeNedriel - Den glömda skogen 1992 HRSF, Jacob Gårder, Mattias Leidebjer Huddinge Fantasy
Apocalypse '92 1992 Fredrik Appelberg, Daniel Bäckström, Lars Tyllered Hässelby Efter katastrofen
SkogsVentyr 92 1992 MASK, Tobias Lindberg, Stefan Landberg Malingsbo Fantasy
Nattens Ögon 1993 Roger Ljungholm, Johannes Breitholtz, Christian Nylund, Gunnar Söderberg Edsbro Fantasy
Sirarkin 1993 Kalle Grill, David Järlestedt, Jens Thomason Falun Fantasy
Spegel 1993 HRSF, Jacob Gårder, Mattias Leidebjer, Anders Granberg, Daniel Wallin Huddinge Fantasy
Grådager 1994 Malin Strid, Robert Weitz, Daniel Krauklis Stockholm Fantasy
Ariellas dag 1994 V.Ä.S Västerås Fantasy
Trenne Byar 1994 Ett Glas, Christopher Sandberg Ludvika Trenne Byar Fantasy, Myslajv
Vildhavre 94 1994 Särimners Vänner, Erik Malmcrona, Daniel Staberg Bohus Fästning Fantasy
Det Sista Värdshuset 1994 Enhörningen Västerås Fantasy
Smörblommas Dilemma 1995 Johan Almqvist, Mats Gripensköld, Jessica Karlsson Bro Fantasy
Skogens Tårar 1995 Kalle Grill, Johan Knutsson, Gabriel Mellqvist, Jens Thomasson Svartnäs Fantasy
Skymningstjärn 1995 Christian Nylund Norrtälje Fantasy
Den Sista Utvägen 1995 V.Ä.S, Staffan Ericsson, Anders Lönnroth, Leo Bärling Lindesberg Fantasy
Stormlyktan 1995 Jimmy Janlén Örebro Fantasy
Lanorath 1996 Fantasy
Viskningar, Kyria: Mörkrets Stad 1996 Zedalia, Tina Juhlin, Mattias Lundström Västerås Fantasy, Strid
Tys Ran-Greim 1996 Scifi, Efter katastrofen
Den Vita Lunden/Zagost ishi zafushaum 1996 Åtta Tunnor, Sonny Jeschko, Måns Frid Linköping Fantasy, Strid, Krig
Hinterland 2015 Berättelsefrämjandet, Olle Nyman, Sebastian Utbult, Simon Svensson, Erik Stormark, Karin Edman Rifallet, Kopparberg Solnedgång Efter katastrofen, Nutid, Misär, Realism, Dystopi
Nyteg 1997 Lilla Gillet, Tomas Walch, Henrik Summanen Riddarhyttan Trenne Byar Fantasy, Strid, Krig
Ingenmansland 2008 Föreningen Solnedgång, Olle Nyman, Sebastian Utbult, Cecilia Dolk, Joakim Andersson, Hampus Bankler, Linn Ahlbom Stråssa Solnedgång Efter katastrofen, Nutid, Krig, Utopi, Dystopi
Skymningsland 2010 Berättelsefrämjandet, Olle Nyman, Sebastian Utbult, Cecilia Dolk, Johannes Axner Hällekis Solnedgång Efter katastrofen, Nutid, Misär, Dystopi
Lotka-Volterra 2018 Berättelsefrämjandet, Olle Nyman, Sebastian Utbult, Simon Svensson Lurbo, Uppsala Scifi, Efter katastrofen, Misär, Krig, Dystopi
Tunguska 2012 Oni Qvickström, Jenny Fornell, Cecilia Dolk, Anna Sortti Stråssa Scifi, Experimentellt, Strid
The Monitor Celestra 2013 Alternaliv, Bardo, Berättelsefrämjandet HMS Småland, Göteborg Scifi, Experimentellt, Krig, Relationer & Intriger
Gränstvister 1998 Avesta Bjurfors RollspelsFörening, Greger Lundqvist, Reymond Hultberg, Henrik Lindström, Maria Sundstedt Horndal, Avesta Mac Leeland Fantasy, Strid
Ödets fullbordan 1996 Jesper Blomgren Lövsätra Fantasy, Strid
Pestens tid 1998 Simon Heath Lövsättra, Täby Fantasy, Myslajv, Strid
Hoppets tid 1997 Hasse Nilsson, Enhörningen Färdskärstorp, Västerås Fantasy
Nådens tid 1997 Hasse Nilsson, Enhörningen Färdskärstorp, Västerås Fantasy
Musikanternas Kamp 1997 Nicklas Eleria Fantasy, Myslajv
Legenden om Stjärnesång 1997 Enhörningen Eleria Fantasy, Strid
Farans Strand 1997 Hasse Nilsson, Enhörningen Fantasy, Strid
Herrarna Ullers sista julgästabud 1997 Nicklas Fantasy, Myslajv
Skogens Hemlighet 1998 Hasse Nilsson, Enhörningen Eleria Fantasy, Strid
Nattsolen 1994 Särimners Vänner, Carl Heath, Martin Olsson Rävlanda Ecsenor Fantasy
Nattsolens Arv 1995 Särimners Vänner, Carl Heath, Martin Olsson Rävlanda Ecsenor Fantasy
Nattsolens Furste 1995 Särimners Vänner, Carl Heath, Martin Olsson Rävlanda Ecsenor Fantasy
OB7 2002 Interaktiva Uppsättningar, Carl Heath, Per Wetterstrand Varberg Historiskt, Experimentellt, Realism
Knappnålshuvudet 1999 Interaktiva Uppsättningar, Ulricehamns Liveförening, Karin Tidbeck, Anna Eriksson, Daniel Krauklis, Martin Ericsson, Susanne Gräslund, Mattias Gullbandsson, Holger Jacobsson, Jonas Lindblom Kviberg, Göteborg Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Relationer & Intriger
Herr Gyllenstiernas Gästabud 1994 Ulricehamns Liveförening, Holger Jacobsson, Per Wetterstrand Nemesis Divina Historiskt, Alternativhistoriskt, Skräck, Relationer & Intriger
Nemesis Divina 1995 Ulricehamns Liveförening, Holger Jacobsson Nemesis Divina Historiskt, Alternativhistoriskt, Skräck, Relationer & Intriger
Det Sista Kapitlet 1998 Ulricehamns Liveförening, Holger Jacobsson, Jonas Lindbom Follökna Herrgård, Malmköping Nemesis Divina Historiskt, Alternativhistoriskt, Relationer & Intriger
Hamlet Inifrån 2000 Interaktiva Uppsättningar, Elsa Helin, Samantha Bonnevier, Daniel Krauklis, Martin Ericsson, Holger Jacobsson, Mattias Gullbrandsson, Carl Heath, Anders Wendin Göteborg, Stockholm, Umeå Historiskt, Alternativhistoriskt, Experimentellt, Relationer & Intriger
Simbelmynë 2013 Jonatan Gedda, Björn Axén, Sebastian Utbult Moriaberg, Stockholm Fantasy, Skräck, Relationer & Intriger
Skott i Natten 1997 Ulricehamns Liveförening, Carl Heath, Elsa Helin Näss slott, Floda Nemesis Divina Historiskt, Alternativhistoriskt, Skräck, Relationer & Intriger
It's a mans world 2015 Elin Gissén, Johan Nylin, Siri Sandquist, Staffan Fladvad Rävnäs gård, Västerås Mad about the boy Efter katastrofen, Nutid, Experimentellt, Relationer & Intriger
I begynnelsen 1993 Särimners Vänner, Carl Heath, Hans Lindström, Erik Johannesson, Eric Malmcrona Göteborg Fantasy
2027 - Livet efter kapitalismen 2012 Teater K, Morgan Jarl, Gabriel Widing, Annika Lykta, Anders Nilsson Nyköping, Katrineholm & Flen Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Realism, Utopi
Vreden 2004 Emma Öhrström Wedberg, Emil Boss, Mikael Gillersand, Militärhistoriska Sällskapet Skogome, Göteborg Historiskt, Misär, Strid, Realism, Krig
Aleksejevskaja 2012 Berättelsefrämjandet, Olle Nyman, Sebastian Utbult Tillberga Efter katastrofen, Skräck, Misär, Relationer & Intriger, Dystopi
Grågripen 1 2019 Emma Persson, Erik Jonsson, Gunnar Södergren, Tommie Löfgren Göransborg, Höör, Skåne Grågripen Fantasy, Strid
Gryning 1998 Vårgårda Fantasy
Do Androids Dream? 2017 Ariadnes Röda Tråd, Simon Svensson, Carl Nordblom Göteborg, 3:e våningen Androidstrilogin Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Misär, Relationer & Intriger, Dystopi
Academia Octavia 2017 Emma Ershag, Teresa Stenberg, Adéle Lindkvist, Marianne Lyckemo, Skellefteå Lajvförening SLI:s lajvområde, Skellefteå Academia Octavia Fantasy, Nutid
Academia Octavia 2018 Teresa Stenberg, Emma Ershag, Marianne Lyckemo, Adéle Lindkvist, Skellefteå Lajvförening SLI:s lajvområde, Skellefteå Academia Octavia Fantasy, Nutid
Academia Octavia 2019 Teresa Stenberg, Emma Ershag, Elin Söderberg, Henrik Dahlberg, Skellefteå Lajvförening SLI:s lajvområde, Skellefteå Academia Octavia Fantasy, Nutid
Den utan synd (uppsättning 1) 2018 Alma Elofsson, Rosalind Göthberg, Siri Sandqvist Berghem, Skillingaryd Historiskt, Realism, Relationer & Intriger
Den utan synd (uppsättning 2) 2019 Alma Elofsson Edgar, Rosalind Göthberg, Siri Sandqvist Berghem, Skillingaryd Historiskt, Realism, Relationer & Intriger
Krigshjärta 9 2019 Mimmi Lundkvist, Sanna Vuorenmaa, Emil Rogvall, Carl Nordblom, Thor Forsell, Johan Nylin, Benjamin Fahlgren Södertälje, Stockholm Krigshjärta Fantasy, Misär, Strid, Krig, Relationer & Intriger
Krigshjärta VIII 2017 Emil Rogvall, Fredrik Nilson, Madelene Tivås Kopparbo, Dalarna Krigshjärta Fantasy, Misär, Strid, Krig, Relationer & Intriger
Silversot 2001 Mikael Lestander, Lajvsällskapet Romantiska Sagor Lilla Edet Eldarna i Vargaland Fantasy
Tvillingarnas Förbannelse 2001 Vedema, Hässleholm Fantasy
Dilemma 1 2001 Lajvsällskapet Romantiska Sagor, ORoK, Unga Örnar Orust Dilemma-kampanjen Fantasy, Relationer & Intriger
Dilemma 2 och 3 2002 Lajvsällskapet Romantiska Sagor, Förbundet Vi Unga, ORoK Göteborgstrakten/Orust Dilemma-kampanjen Fantasy, Relationer & Intriger
Drakens Tårar 2002 Scoutkår i Falun Falun Fantasy, Myslajv
Morgondagens Gryning I: Havets Hjärta 2002 Peder Liljeroth, Eldar Kragenäs Morgondagens Gryning Fantasy
Kampen i ringen: Vintergille 2019 2019 Linn Langefors, Emelie Axelsson Berghem, Skillingaryd KIR Fantasy, Myslajv
1912 2019 Atropos, Siri Sandqvist Villa Björkudden, Tynningö Historiskt, Realism, Relationer & Intriger
Tale of the North Wind 2019 Avalon, Sagalinn Tangen, Halfdan Keller Justesen Berghem, Skillingaryd Fantasy, Alternativhistoriskt, Skräck, Relationer & Intriger
Gröna Krigens Efterdyningar 2019 Angelica Mia Nylander, Hanna Christoffersson, Ellinor Enström, Alexander Bjursell, Viktor Nyberg Berget, Härnösand Knutpunkt Håle Efter katastrofen, Strid, Krig
Orodons ord 1991 Andreas Dahlström, Henrik Summanen, Lars Albertsson, Mattias von Brömsen, Oskar Sjölin, Jacob Stadell, Daniel Westberg, David Thurfjell Tyresta-Åva Fantasy, Strid, Krig
Ondskans följe 2003 Martin Arleskär, Isak Nyman Porshanken, Norrtälje Fantasy
Morganas Sten 2003 Täby Spelsällskap Fantasy
Bistra Tider 2004 Enhörningen Västerås Eleria Fantasy
Det Glimmar 4 - Rättvisans kamp 2004 FF International Porshanken Det Glimmar Fantasy
Gränsvakt 2004 Knutby Fantasy
ML2 2004 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
Kampen om Makten 2004 Halvhörningen Åkersberga Fantasy
Maktens Kamp 2004 ALF Värmdö Fantasy
Slag i Vinden 2004 Halvhörningen Åkersberga Fantasy
Morgondagens Gryning II: En Ny Början 2002 Peder Liljeroth Thorssonområdet, Lilla Edet Morgondagens Gryning Fantasy
Stjärnfall 2004 Täby Spelsällskap Fantasy
Det Glimmar Fräscho 2005 FF International Porshanken Det Glimmar Fantasy
ML3 2005 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
Slag i Tillvaron 2005 Halvhörningen Åkersberga Fantasy
Vintersorg i Tuskorien 2005 Halvhörningen Åkersberga Fantasy
Xone 2005 Bunker, Stockholm Efter katastrofen
Hednaklang 2006 Enhörningen Västerås Eleria Fantasy
ML4 2006 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
Vägens Ände 2006 Porshanken Historiskt
Irrfärd 2007 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
ML5 2007 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
ML6 2008 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
Skymningens Tidevarv II: Häxmästaren av Yargath 2008 Skymningslajv Primus Victus, Halmstad Fantasy
Barn i Brunnby 2009 ALF Värmdö Myrlajv Fantasy
Äventyr i Vallmark 2009 Draco Argenteus Uppsala Fantasy
Desperatia 2009 Göteborg Solnedgång Efter katastrofen, Misär, Krig, Dystopi
Domen över Hjorvard 2010 Berghems Vänner Berghem, Skillingaryd Domen över Hjorvard Fantasy
Kampen i Ringen 2010 Berghem, Skillingaryd KIR Historiskt
KiR Gästabud 2011 Frida Gamero, Sofia Stenler Ösmo KIR Historiskt
Kampen i Ringen 2011 Berghem, Skillingaryd KIR Historiskt
KiR Höstgille 2011 Berghem, Skillingaryd KIR Historiskt
KiR Kroknatten 2011 Nina Sjöberg Årsunda KIR Historiskt
KiR Vårgille 2012 Hanna Olsson, Erik Hörnsten, Bim Åkesson Schär Ösmo KIR Historiskt
Kampen i Ringen 2012 Berghem, Skillingaryd KIR Historiskt
KiR - Bröllopsyra 2012 Hanna Olsson, Christian Berntsson Ekehagens forntidsby, Falköping KIR Historiskt
KiR Krokgille 2013 Krok Ösmo KIR Historiskt
Död Mans Hand 2013 Berghems Vänner Berghem, Skillingaryd Död Mans Hand Historiskt
KiR Vintergille 2013 Hanna Olsson, Kim Engstrand Lund Ösmo KIR Historiskt
KiR Höstgille 2013 Berghem, Skillingaryd KIR Fantasy
KiR Vårgille 2014 Hanna Olsson, Kim Engstrand Lund Berghem, Skillingaryd KIR Historiskt
Vägskäl 2015 Hanna Olsson, Simon Jonsson Värmdö KIR Historiskt, Experimentellt, Misär
KiR Vintergille 2015 Ekehagens forntidsby, Falköping Hanna Olsson, Christian Berntsson mfl. Historiskt, Relationer & Intriger
Morgondagens Gryning III – Främmande eldar 2003 Peder Liljeroth Lilla Edet Morgondagens Gryning Fantasy
Morgondagens Gryning IV – Tid av förändring 2004 Peder Liljeroth Lilla Edet Morgondagens Gryning Fantasy
Morgondagens Gryning V – Stjärnornas gråt 2005 Peder Liljeroth Kroppefjäll Morgondagens Gryning Fantasy
Morgondagens Gryning VI – Ärkemagikerns dal 2016 Peder Liljeroth Attared Morgondagens Gryning Fantasy
Morgondagens Gryning VII – Ödets lott 2017 Peder Liljeroth Attared Morgondagens Gryning Fantasy
Morgondagens Gryning VIII – En ny ordning 2018 Peder Liljeroth Attared Morgondagens Gryning Fantasy
MG 5.1 – När snön faller 2005 Peder Liljeroth Ekehagens forntidsby, Falköping Morgondagens Gryning Fantasy
MG 8.1 - En nedgång till Morgondagens Gryning 2019 Peder Liljeroth Västerås Morgondagens Gryning Fantasy
Asylen 2019 Caroline Sjövall Varbergs fästning Nutid, Misär
Vedergällningen 2019 Karin Edman Berghem, Skillingaryd Alternativhistoriskt, Skräck
Efter Stormen 2012 Nebulosus Korså Bruk Fantasy, Myslajv
Andrum 2019 Karin Oswald, Henrik Hoffström Norby Soldattorp, Uppsala Thule Fantasy, Myslajv
Vinterporten 2018 John Barkestedt, Henrik Hoffström, Theo Axner, Cornelia Karlslund Ekbacken, Uppsala Thule Fantasy, Krig
Med sådana vänner: en kväll i Griftedal 2017 John Barkestedt, Martin Rydberg Hedén Gillberga, Uppsala Thule Fantasy, Myslajv, Relationer & Intriger
Gravberget 2017 Theo Axner, Henrik Hoffström, Anne Fridh, Cia Jildenhed, Erika Westberg Ekbacken, Uppsala Thule Fantasy
Källan vid världens ände 2001 Theo Axner, Henrik Hoffström Södra Talltorp, Malingsbo-Kloten Thule Fantasy, Krig
Stormens Öga 2013 Johanna Nilsson, Robin Schlyter, Hanna Modin, Jesper Pedersen Notander Kronobergs slottsruin Krigshjärta Fantasy, Krig
Mossmården 2019 Arrangörsföreningen Mollberg, Simon Erlandsson, Noah Engström, Maria Larsson-Olanders Berghem, Skillingaryd Fantasy, Relationer & Intriger
Solnedgång: Efter slutet 2007 Joakim Andersson, Helena Sandahl Stråssa Solnedgång Efter katastrofen, Nutid, Misär
Lost in the bequerel forest 2009 Lena Padukova Ramhäll Solnedgång Efter katastrofen, Misär, Äventyr
Midsommar 2013 2010 Johannes Axner Västerås Solnedgång Efter katastrofen, Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Misär
Landsväg 2014 Anna Sortti, Cornelia Karlslund, Andreas Sjöberg Tierp Solnedgång Efter katastrofen, Myslajv, Äventyr
En kväll på Hotell Bequerell 2016 Cornelia Karlslund, Anna Sortti Ramhäll Solnedgång Efter katastrofen, Äventyr
Vinterland 2017 Erik Stormark, Martin Höppe, Moa J-Molitor, Jessica Rickardsson, Kenny Svensson Kopparberg Solnedgång Efter katastrofen, Myslajv, Relationer & Intriger
Sommarland 2017 Anna Sortti, Frida Karlsson Kopparberg Solnedgång Efter katastrofen, Myslajv
Toppfemman 2019 Mathilda Hagfoss, Olle Nyman Västerås Solnedgång Efter katastrofen, Blackbox, friform & kammarlajv
Epsilon 433 2010 Ems Vildebrandt Ramhäll Solnedgång Efter katastrofen, Myslajv, Misär
Högting 1998 Illmyhr, Lars Lykta, Henrik Bergqvist, Martin Deinoff, Ronnie Martinsson, Pär Karlsson, Martin Hägg, Mikael Eriksson Arvika Illmyhr Fantasy, Politik
Carolus Rex 1999 Alternaliv, Tomas Walch, Henrik Summanen, Martin Ericsson, Eliot Wieslander, Karim Muammar Norrköping Scifi, Misär, Krig
En stilla middag med familjen 2007 Anna Westerling, Anders Hultman, Tobias Wrigstad, Anna-Karin Linder, Elsa Helin, Patrik Balint Follökna Herrgård, Malmköping Nutid, Experimentellt, Misär, Realism, Relationer & Intriger
Futuredrome 2002 The Story Lab, Riksteatern, Fabel, Oroboros Hällekis Scifi, Efter katastrofen, Experimentellt
Lyktsken 1999 Galadrim, Tim Kinali, Ki Sandholm, Mikael Enmalm, Oskar Åslund Ramshyttan Fantasy, Myslajv, Relationer & Intriger
Middagen - fy fan vad trevligt vi har det 2000 Galadrim, Erik Stormark, Anna-Karin Linder, Klara Olander-Bergström Örebro Nutid, Relationer & Intriger
Hålahultaren 1998 Galadrim, Oskar Åslund, Johan Johansson Askersund Nutid, Skräck
When Androids Pray 2017 Ariadnes Röda Tråd, Simon Svensson, Carl Nordblom, Petra Lindve Göteborg Androidstrilogin Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Dystopi
Where Androids Die 2018 Atropos, Simon Svensson, Carl Nordblom, Siri Sandquist, Petra Lindve Göteborg Androidstrilogin Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Dystopi
Reborn 2018 Atropos Göteborg Livsgäld Fantasy, Experimentellt, Myslajv, Relationer & Intriger
Beyond the neural horizon 2019 Atropos, Carl Nordblom, Simon Svensson, Silva Kuusniemi Göteborg Androidstrilogin Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Collateral Emotions 2019 Atropos Göteborg Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Relationer & Intriger
Livsgäld 2014 Kajsa Seinegård Halmstad Livsgäld Fantasy, Experimentellt, Relationer & Intriger, Politik
Last Will 2014 Frida Gamero, Annica Strand, Sofia Stenler Stockholm Scifi, Strid, Relationer & Intriger, Dystopi, Politik
Det Glimmar 2002 Ithil Calen Ågesta, Stockholm Det Glimmar Fantasy
Det Glimmar 2 - Mörker över Mandorf 2003 FF International Ågesta, Stockholm Det Glimmar Fantasy
Det Glimmar 6 - Ur glömskan 2012 Fågel Fenris Porshanken Det Glimmar Fantasy
Vårblot 2014 Barbaricum, Robert Östberg Tyresta, Stockholm Barbaricum Historiskt, Relationer & Intriger, Politik
Frosteder 2015 Barbaricum, Robert Östberg Tyresta, Stockholm Barbaricum Historiskt, Myslajv
Ödesmark 2015 Barbaricum, Robert Östberg Spjutudden, Gålö Barbaricum Historiskt, Strid, Krig
Nidingsdåd 2002 Pegas, Mattias Svensson Abderon - det sista riket Fantasy
I skuggan av muren 2003 Pegas, Wilhelm Eklund Karlskrona Abderon - det sista riket Fantasy, Strid
Irrläror i Huckleby II 2002 Egil Josefson Ekehagens forntidsby, Falköping Irrläror i Huckleby Fantasy
År ett: En ny era 2003 Stormens Öga, Evelina Östberg, Jonas Olsson, Ola Persson, Oskar Hanska, Pär Jonsson, Tommy Isacsson Ludvika Småstena Fantasy, Myslajv, Relationer & Intriger
Deus Poena 2003 Stormens Öga, Erik Sjöblom, Evelina Östberg, Jonas Olsson, Ola Persson, Oskar Hanska, Pär Jonsson, Tommy Isacsson Soldathemmet, Gävle Nutid
År Två: Band Av Glas 2004 Stormens Öga, Erik Sjöblom, Ola Persson, Oskar Hanska, Evelina Östberg, Jonas Olsson, Pär Jonsson, Tommy Isacsson Ludvika Småstena Fantasy, Strid
Förbundet 2004 Stormens Öga, Evelina Östberg, Tommy Isacsson, Erik Sjöblom, Jonas Olsson, Ola Persson, Oskar Hanska, Pär Jonsson Ludvika Fantasy, Strid
År tre: Ett splittrat folk 2005 Stormens Öga, Ola Persson, Oskar Hanska, Erik Sjöblom, Evelina Östberg, Jonas Olsson, Pär Jonsson, Tommy Isacsson Ludvika Småstena Fantasy, Relationer & Intriger, Politik
Gefle By Night 2003 Stormens Öga, Tommy Isacsson, Ola Persson, Oskar Hanska Soldathemmet, Gävle Vampyr
Sökandet efter Graal 1997 Roverscoutlaget Orion, Mikael Holmlund, Andreas Jacobs, Carl-Fredrik Zetterman Gåseborg, Järfälla Fantasy, Strid, Äventyr
Graalens hemlighet 1999 Roverscoutlaget Orion, Mikael Holmlund, Andreas Jacobs, Carl-Fredrik Zetterman Gåseborg, Järfälla Fantasy, Strid, Äventyr
Land av drömmar 2000 Mikael Lestander, Anders Svensson, Lajvsällskapet Romantiska Sagor Lilla Edet Eldarna i Vargaland Fantasy, Myslajv, Relationer & Intriger
Gryningstid 1999 Mikael Lestander, Anders Svensson, Lajvsällskapet Romantiska Sagor Lilla Edet Eldarna i Vargaland Fantasy, Relationer & Intriger
Eldarna i Vargaland 1998 Mikael Lestander, Anders Svensson, Lajvsällskapet Romantiska Sagor Lilla Edet Eldarna i Vargaland Fantasy, Relationer & Intriger
Under ytan 2003 Mikael Lestander, Anders Svensson, Lajvsällskapet Romantiska Sagor Lilla Edet Eldarna i Vargaland Fantasy
Sierskans Spådom 1999 Enhörningen Eleria Fantasy
Flodens slut 2004 Ylva Svensson, Kerstin Reinholdsson, Esine Aurdinir Lilla Edet Drömmar i Vargaland Fantasy
Minnenas skuggor 2005 Ylva Svensson, Kerstin Reinholdsson, Esine Aurdinir Lilla Edet Drömmar i Vargaland Fantasy
I fiendens land och händer 2008 Jennie Lindahl, Mikael Lestander Fantasy
Growing up 2010 Anna Westerling Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv
Kommando Holger Meins 2016 Eva Wei, Andreas Markehed Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv, Politik
Heist! 2014 Magnar Grønvik Müller Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Äventyr
M/S Kristina 2017 Eva Wei, Rosalind Göthberg Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Misär, Relationer & Intriger, Politik
A Place Called Home 2016 Andreas Markehed Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Do Us Part 2016 Annica Strand, Elli Åhlvik Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Macbeth 2015 Elsa Helin, Joel Östlund Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv
Alla gossar 2017 Lukas Renklint Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Politik
Beasts We Fight Against 2019 Zhenja Karachun, Maryia Karachun, Volha Rudak, Nastassia Sinitsyna Stockholm Blackbox, friform & kammarlajv
Bjergtaget 2019 Maria Bergmann Hamming, Jeppe Bergmann Hamming Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Point of no return 2017 Elin Gissén Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
The South Will Rise Again 2014 Jon Back Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Skräck
Dementia 2015 Siri Sandquist Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Realism
Night Terror 2019 Jesper Heebøll Arbjørn Stockholm Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Skräck
Mulholland Larp 2018 Martin Rother-Schirren, Elsa Helin, Joel Östlund, Kristoffer Lindh Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Shards 2015 Gustav Nilsson, Staffan Fladvad Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
All a Facade 2014 Simon Larsson Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Papers 2017 Martin Rother-Schirren, Petter Karlsson, Joel Östlund, Lisa Nordemo Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Prosthetics 2016 Kristoffer Lindh, Amelie Rother-Schirren Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Världens sämsta vampyrlajv! 2003 Ztripez Hellström, Quest Bertilsson, Patrik Gustavsson Göteborg Vampyr
WitchTrial Live 2009 Andreas Granander Göteborg Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Världens Sämsta Fantasylajv! 2004 Andreas Granander Göteborg Fantasy
Den Eviga Dansen 2002 Christian Kovacs Göteborg Fantasy, Blackbox, friform & kammarlajv
Till havs 2002 Pontus Jarenskog, Olle Nyman Borås Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Expedition Sundström: GothCon 2001 Daniel Forsman, Andreas Vesterlund Göteborg Blackbox, friform & kammarlajv
Hero Convention 2001 2001 Olle Nyman Göteborg Scifi, Experimentellt, Äventyr
inside : outside 2001 Eirik Fatland, Mike Pohjola Malmö Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Datorn är din vän... 2001 Eirik Fatland, Mike Pohjola Värnhemsskolan, Malmö Scifi, Dystopi
Uggleviken 1999 Mats Bergström, Theresia Junesten Jönköping Nutid
En studie i blod 1998 Jonas Bolander Linköping Vampyr
Mr. X 2003 Sven Ryglert Kalmar Nutid, Äventyr
Club Catastroph 2003 Björn Remming Kalmar Vampyr
Club Oasis 2018 Siri Sandquist, Carl Nordblom Västerås Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Dystopi
Diktatorernas Stora Möte 2018 Vincent Rankila Västerås Experimentellt, Dystopi
Folk i Förbifarten 2018 Caroline Sjövall, Patrik Bálint Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Kessel 512 2018 Mathilda Hagfoss Västerås Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv
Relationsakuten 2018 Martin Rother-Schirren, Sofia Stenler, Julia Greip, Jorunn Svanlund, Mirja Hagström, Johan Dahlberg Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Relationer & Intriger
When Friendship Happens 2018 Gustav Nilsson, Joel Östlund Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Relationer & Intriger
Sigridsdotter 2016 Eva Wei, Rosalind Göthberg, Lukas Renklint, Elvira Fallsdalen Rävnäs lägergård, Västerås Nutid, Politik
Guranga! 2009 Erik Andersson, Micael Jerkenstam, Gunnar Juliusson, Fredrik Landgren, Guranga Göteborg Nutid
Brämhultslajv 2006 Markus Björck, Rikard Meyer Norén Göteborg Fantasy, Nutid
Cruel 2 be kind 2007 Cruel 2 Be Kind Göteborg Experimentellt
Det Förflutna Rummet 2013 Pelle Johansen, Marc Bredal Jensen, Hans Peter Haastrup-Nielsen, Marc Fornes-Sandorff, Team 220V Göteborg Blackbox, friform & kammarlajv
Interdimensionell diktatorworkshop 2016 Yvonne Undin Kalmar Nutid
The Girlfriends 2019 Rosalind Göthberg, Elin Gissén Stockholm Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
(att) Vittra 2019 Lukas Renklint, Linnéa Björklund Stockholm Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv, Politik
Love Soap Live 2006 Anders Fager Linköping Nutid
Såpan - Istället för Ricky Late) 1998 Sus Henrikson Göteborg Nutid
Vampire live 1994 (BorCon 12) Greger Lundstedt, Stefan Bede, Caj Karlsson Borås Nutid, Vampyr
Rigor Mortis 1997 Patrik Bohlin Borås Nutid, Vampyr
Donderweer 1999 Anders Askåsen Borås Vampyr
The Masquarade 1995 Gabriel Stille, Tomas Gustavsson Kalmar Vampyr
The Masquarade (1996) 1996 Martin HE Assarsson, Björn Flintberg, Cristian Resebo Kalmar Vampyr
Medeltidslive 1995 Seregon Borlänge Fantasy, Relationer & Intriger
Vampire The Masquerade (GothCon 1996) 1996 Mikael Lundahl, Peter Aandahl, Jan Viljanen Göteborg Vampyr
Arvet 1997 Magnus Alm, Jonas Frizell Göteborg Vampyr
Horgadansen 2020 Eva Wei, Rosalind Göthberg Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
WasteLive II 1993 Martin Eriksson Skellefteå Efter katastrofen
Kris - modernt live i en blandad stab 1994 Jonas Petersson Linköping Scifi, Nutid, Krig
Vanvett 1994 Ludvig Gustafsson, Petra Pruegna, Linköping LRF Linköping Fantasy
Vampire Live: Some night in Seatlle 1996 Peter Gerecht Linköping Vampyr
The Masquarade (LinCon 1997) 1997 Henric Forsmark Linköping Vampyr
Vampyrlajv (LinCon 1999) 1999 Henric Forsmark Linköping Vampyr
Midnattsmöte - Ett vampyrlajv i medeltidsmiljö 2000 Jonas Bolander Linköping Historiskt, Vampyr
En Transylvansk Mardröm 2000 Daniel Roos, Jon Heinpalu Linköping Vampyr, Politik
Red Light - Timmarna innan tagningen 2000 Konformistiska Departementet Linköping Nutid
Khabit, kroppens skugga - Ockult 20-talslajv 2000 Julia Netrval, Simon Talltorp Linköping Historiskt, Skräck, Relationer & Intriger
Stormens Öga 1999 Julia Netrval, Simon Talltorp Göteborg Historiskt, Vampyr
Andra året 1999 Magnus Alm, Jonas Frizell Göteborg Vampyr
Munden´s Bar 1998 Christoffer Krämer, Jenny Jungevall, Ola Sundin, Peter Hansson, Sandra Price, Peter Svärd, Örjan Holmqvist, Johan Rünow, Magnus Liljedahl, Jens Reuterberg, Joakim Lindfors, Martin Holm, Kim Ericsson, Äventyrsgillet Malmö Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Enemy within 1999 Andreas Bjärnemalm, Björn Flintberg, Mikael Silvercrona, Arrangörsföreningen Fenix Göteborg Vampyr
Sfinxens gåta 2001 Mats Bergström, Theresia Junesten Linköping Nutid, Skräck
Frogslimers vs the World 2003 2003 Ralf Wallen Linköping Blackbox, friform & kammarlajv
Processen - En humoristisk berg och dalbanetur 1995 Christoffer Krämer, HEX Lund Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Vampirelajv (Sydcon 95) 1995 Magnus Hansson, Tomtar & Troll Lund Vampyr
Svinet och Fåraherden 1997 Peter Hansson, Peter Svärd Lund Fantasy, Blackbox, friform & kammarlajv, Myslajv
Vem mördade Balle 1997 Peter Hansson, Peter Svärd Lund Historiskt
Maktspel 1999 Niklas Edberg Malmö Nutid, Relationer & Intriger, Politik
Uppventyr 1992 Skogsventyr, MASK Uppsala Fantasy
Call of Cthulhu - Live (UppCon 1992) 1992 Anders Nordström, Morgonstjärna Uppsala Skräck
Innan spelet kan börja 1994 Johan Köhler, Henrik Cederberg, G&B, ADG Uppsala Blackbox, friform & kammarlajv
Välkommen tillbaka! 1994 Nisse Lindeberg, Holger Jacobsson, Atlantis Uppsala Nutid, Experimentellt
Anhållna 2001 Anders Wänn Nolaskolan, Örnsköldsvik Blackbox, friform & kammarlajv
Rollspelsteater 1990 Sven Noren Uppsala Fantasy
The Lofty Beacons 2019 Katastrofe Kompagniet Stockholm Efter katastrofen, Blackbox, friform & kammarlajv, Misär
The Tribunal 2019 Katastrofe Kompagniet Stockholm Blackbox, friform & kammarlajv, Krig, Relationer & Intriger
Det är vi två nu 2019 Evelina Karlsson Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Mörka Motiv 2020 Robin Lönnfors Kalmar Strid, Relationer & Intriger
Fairy Tale Fiesta - LARP for beginners 2020 Viktor Beregszaszi Göteborg Fantasy
Don't Care About Us 2019 Simon Larsson Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Politik
Född till världskrig 2019 Johan Nylin, Andreas Lindegren, Terje Walberg Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Krig
Nästa station: Kymlinge 2019 Sofia Stenler, Annica Strand, Annika Lykta, Hanna Myrehed Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Wannseekonferensen 2013 Olle Nyman, Andreas Sjöberg, Sebastian Utbult Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv, Krig
A Spotless Mind 2020 Elin Gissén, Simon Larsson, Linn Agerhem Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Busshållplatsen 2020 Elliot Beuze Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Den sista filmen 2020 Simon Larsson, Björn Thalén Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Nora går? 2020 Björn Thalén Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Nyckel till Frihet 2012 Tobias Jensen, Olle Ireflod Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Skräck
Ragnarök 2020 Thilion Strömberg Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Tinade minnen 2020 Johan Dahlberg, Sara Engström Västerås Scifi, Blackbox, friform & kammarlajv
Tyst i klassen 2001 Caroline Sjövall, Sofia Willman, Mundus lnversus Malmö Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv
Kärlek i förnedringens tid 2010 Erlend Eidsem Hansen Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Vampire LARP (StocKon IV) 1998 Fritte Vanececk Stockholm Vampyr
Changeling LARP 1998 Fritte Vanececk Stockholm Nutid, Urban fantasy
Hefner's Creek 1993 Särimners vänner Göteborg Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv
Brännpunkt Noll 2000 Wilhelm Björkman, Inversus Malmö Scifi, Nutid
Ett land 2002 Johan Röklander Jönköping Blackbox, friform & kammarlajv, Krig, Politik
The Quota: Border Crossing 2018 Charlie Ashby, Simon Brind, Helly Dabill, Martine Svanevik, Rob Williams Lund Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Misär, Politik
Live Roleplaying (HelCon 1991) 1991 Äventyrsgillet Nicolaieskolan, Helsingborg Strid
Vampire Lajv (SolCon II) 1997 Pontus Wadsjö Karlstad Vampyr
Det stora kroggrälet 1990 Mats Bergström, Jönköpings spelkrets Linköping Fantasy
Club Chaos Calling 2003 Mats Bergström, Jönköpings spelkrets Luleå Vampyr
Terrorist -97 1997 Mattias Johansson Östersund Nutid
Dreamcity 1998 Anders Nilsson Örnsköldsvik Scifi
Vampire Live (CalCon 1998) 1998 Arrangörsföreningen X, Andreas Bjärnemalm, Mikael Silvercrona Kalmar Vampyr
Tribunal 1999 Mats J Brandt Jönköping Vampyr
Stockholms blodbad 1999 Mats J Brandt Stockholm Vampyr
Bodils bjudning 2006 David Gustavsson Linköping Nutid
A Serpent of Ash 2007 Nathan Hook, J. Tuomas Harviainen Linköping Nutid
Vi sitter alla i samma buss 2007 Jan Boman, Studiefrämjandet Linköping Blackbox, friform & kammarlajv
Glada Lärkan 2018 Angelica Mäkinen, Sara Pettersson, Niklas Torstensson, Frida Fart Örebro Alternativhistoriskt, Myslajv
Avalon 2013 Sara Salkvist, Pierre Salkvist Linköping Alternativhistoriskt
Kampen om Omega III 1995 Martin Ericsson, Johan Persson Umeå Efter katastrofen
Perpetuum Mobile - Ett Steampunklajv 2014 Mattias Westermark, Britt-Inger Johansson Gävle Alternativhistoriskt
Mormors mormors mammas tiara 2015 Susanne Vejdemo, Daniel Armyr Umeå Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Ske i din vilje 2017 Caroline Sjövall Culturen, Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv
Arvtagarnas tårar 2010 Gustav Nilsson Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
The Baader-Meinhof Experiment 2010 Erlend Eidsem Hansen Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv, Politik
Familjen Olsson, Karlsson, Nilsson 2010 Johan Röklander, Åke Nolemo Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Olsson Nilsson 2012 Johan Röklander, Åke Nolemo, Jörgen Säteraas Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Familjen Andersson 2013 Tor Kjetil Edland, Johan Röklander, Åke Nolemo, Håken Lied Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv
Kråkstads Reguljära 2013 Erland Nylund, Johan Nylin, Föreningen Granland Västerås Fantasy, Blackbox, friform & kammarlajv
Turings fråga 2013 Johan Dahlberg, Sara Engström Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Tysta rosens sällskap 2013 Erik Jonsson, Mikael Eriksson, Skänninge Församling Västerås Vampyr
Understockholm - dansarlajv 2013 Morgan March, Staffan Fladvad, Mikaela Lindh, My Durén Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Vem skall styra när bonden är död? 2015 Tommie Augustsson Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
7 dar per år 2014 Alma Elofsson, Johan Nylin Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv
Debt and Deliverance! 2014 Sofia Stenler, Annica Strand, Frida Gamero Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Dystopi
Deja Vu 2014 Tobias Jensen, Olle Ireflod Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
En kväll på Brutna Sejdeln 2014 Frida Selvén, Peter Edgar, LajvVerkstaden Västerås Fantasy, Blackbox, friform & kammarlajv
Taurok 1990 Henrik Summanen, Mikael Nordin, Magnus Ernolf, Peter Rahm, Alexander Eklöf Brottby Fantasy, Strid
Vi kommer snart passera genom en tunnel 2010 Caroline Sjövall, Patrik Bálint Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Gengångare 2010 Frederik Berg, Tobias Wrigstad Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Green Room 2010 Anders Palm Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv
Hertigens älskade 2010 Elin Ekström, Christine Tomtlund Västerås Fantasy, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Kollektivet Lyckan 2011 Kajsa Greger, Moa Rönnåsen, Andreas Ekebacke Västerås Historiskt, Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Natt på varuhuset 2010 Per Wetterstrand Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv
Past. Present. Future. 2010 Elli Åhlvik, Patrik Bálint Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt, Relationer & Intriger
Tribunalen 2010 David Sandelin, Felix Antman Debels Västerås Efter katastrofen, Blackbox, friform & kammarlajv, Politik
Architects 2011 Martin Rother-Schirren, Kristoffer Lindh, Amelie Rother-Schirren Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Arvet 2012 Olle Ireflod, Tommie Augustsson Culturen, Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
K står för kommunikation 2011 Per Wetterstrand, Martin Jordö Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv
Med stort ansvar... 2011 Caroline Holgersson, Marcus Brissman Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Natthimmel 2011 Onni Qvickström Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Sista paret ut 2011 Elli Åhlvik, Sofia Nordin, Jonas Barkå, Fredrik von Post Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
The I in you 2011 Gustav Nilsson Västerås Blackbox, friform & kammarlajv, Experimentellt
Åka Hiss 2011 Onni Qvickström, Tore Olbert Västerås Blackbox, friform & kammarlajv
Andra ögonkastet 2012 Kajsa Greger, Marcus Brissman Culturen, Västerås Nutid, Blackbox, friform & kammarlajv, Relationer & Intriger
Röd Måne 1999 Anton Grahnström, Hanna Jonsson Dalarna Scifi, Experimentellt
Sökandet Efter Luinnaur 1988 Roverscoutlaget Vargarna Kolarmora Fantasy, Äventyr
Första liven 1989 David Thurfjell, Daniel Westberg Tyresta-Åva Fantasy, Strid
VinterLive på Haga 1989 Håkan Siendahl, Seregon Hagaparken, Solna Fantasy, Strid
Remorhaz 1991 Toobe Grande, Jens Eriksson, Fredrik Eckhardt Brottby Fantasy, Strid
Gåseborgslajvet (Örnar och Enhörningar) 1991 Lars Tyllered, Seregon Lövsta, Hässelby Fantasy
Charon 1992 V.Ä.S Färdskärstorp, Skultuna Fantasy, Strid
Retsir Lex 1992 Kårsta Fantasy, Strid
Meningen meth Lifvet 1992 Carina Gustafsson, Hanna Betts-Lindros Tyresta, Tyresö Fantasy
V.Ä.S JubileumsLive 1992 V.Ä.S Västerås Fantasy
Våroffer 1993 Enhörningen Färdskärstorp, Skultuna Fantasy, Strid
Mosews Fusion 1993 Norrtälje Gabriel Walldén, Ett Glas Efter katastrofen
Ariannas Bröllop 1993 Nockes Livesällskap Edsbro, Uppland Fantasy, Strid
Tar-Atanamirs Fylke 1993 Jonas Hierpe, Blå Bergen Kilsbergen Fantasy
Skyrmion:11 2011 Holger Jacobsson, Eva Örndahl, Mattias Huss, Per Wetterstrand, Erik Höglund, Martin Olsson, Emma Kleviam, Daniel Kleviam, Håkan Hugosson Stockholm Nutid, Experimentellt, Skräck